Kovotvárnenie

Euromac BXVysekávací lis EUROMAC BX Autoindex 1250/30-1000 poskytuje široké možnosti vysekávania plechov od 0,5 až do 10 mm. EUROMAC BX je to 30 tonový vysekávací lis s Max. Lisovaciou silou 300kN. Lis umožnuje spracovavať plechy vo formáte 1000×1250 mm.
Systém umožňuje programovať indexovanie hlavy v rozsahu 360 °.  Na upnutie plechov sa používajú hydrauiky ovládané, nastaviteľné svorky. Maximálna frekvencia dierovania v rezime niblovania je 450 cyklov/min, v režime strihania je to 200 úderov/min. Toto vysekávacie centrum dokáže vysekávať ,strihať  pri použití špecialneho náradia je možné vyrábať aj tvarové prvky a prelisy

technologie03

Ohraňovací lis Safan H-Brake  a ERMAK CNC AP 2600 x 80
 spájajú v sebe silu hydrauliky, kvalitu a presnosť, ale i ergonómiu a inteligenciu v jednom. Vyznačuje sa vysokou presnosťou práce, spojenú s možnosťami nezávislého programovania tlačných valcov so samostatným odmeriavaním, vysoko dynamické servoriadenie, rýchlosť, bezpečnosť a využitie modernej technológie laserovej bezpečnostnej brány robia z tohto zariadenia inteligentné ohýbacie centrum. Veľká presnosť strojov spolu s odborným personálom a širokou paletou dostupných nástrojov umožňuje riešiť jednoduché i veľmi komplikované tvary výrobkov, čím prináša nové perspektívy kladené vo výrobných požiadavkách.

Paletu technológie rozširujú výstredníkové lisy, ktoré dopĺňajú technológie spracovania a tvárnenia plechových výrobkov.

Kovoobrábanie

technologie01

Primárnymi zariadeniami procesu výroby trieskového obrábania sú výkonné jedno a dvojvretenové CNC sústružnícke obrábacie centrá spoločností EMCO a Gildemeister. Zariadenia uvedených značiek patria medzi svetových lídrov v oblasti CNC strojných zariadení. Využitie dynamických lineárnych pohonov poskytuje enormné zvýšenie výkonu stroja, rýchloposuvy 60m/min so zrýchlením 1,5 G, vysokú presnosť. Integrované vretenové motory umožňujú veľké zrýchlenia a rýchlu zmenu otáčok vretena. Takmer okamžitá výmena nástroja, výkonný presun protivretena v pracovnom cykle ako aj využitie potenciálu riadiacich systémov, ako aj umožňujú skrátenie vedľajších časov na minimum. K rozšíreniu možností výrobnej ponuky prispieva aj synchronizované frézovanie atypických tvarov na rotačných súčiastkach. Stroje svojim veľkostným zaradením umožňujú obrábať výrobky od priemeru 10 do 60 mm. Zastúpenie majú riadiace systémy Fanuc 21T, Sinumeric 810 a Sinumeric 840 s integrovanou nadstavbou Shop Turn software, ktorý umožňuje priateľskú obsluhu a trojrozmernú simuláciu pred začatím obrábania, a to bez potreby znalosti DIN programovania.

Návrh a vývoj

navrh-vyvoj01

Základom úspechu je dôsledná technická príprava, ktorá vyúsťuje v prípade strojárenskej výroby do dokonalého spracovania výkresovej dokumentácie.
Spoločnosť si tvorí vlastnú výkresovú dokumentáciu prostredníctvom kompletnej aplikácie CED – toto riešenie ponúka Solid Edge Classic Pack vo verzii 18

Solid Edge

Tento špecializovaný softvérový balík je bez akýchkoľvek kompromisov a obsahuje všetky nástroje, ktoré konštruktér/projektant potrebuje k svojej každodennej práci. Unikátnou vlastnosťou tohto balíka sú špecializované technologické moduly,navrh-vyvoj02 určené pre maximálne urýchlenie a zjednodušenie práce. Ide hlavne o moduly pre návrhy plechových súčiastok a automatizovanú tvorbu rozvinutých tvarov, v ktorých predstavuje Solid Edge absolútnu špičku, a to napriek tomu, že sa radí „iba“ k tzv. „stredným CAD systémom“. Ďalším z unikátnych modulov je podpora tvorby plastových výliskov a integrácia nástrojov, používaných pri tvorbe foriem, ktoré určite potešia nástrojárne. V neposlednom rade môžeme ešte menovať špecializovaný technologický modul pre tvorbu zváraných súčiastok, ktorý určite ocenia všetci konštruktéri, nakoľko veľmi zjednodušuje a urýchľuje tvorbu zvarencov. navrh-vyvoj03 Tento inžiniersky balík obsahuje taktiež nástroje pre tvorbu vizualizácie, takže váš „virtuálny“ model je možné bez problémov prezentovať vo vizuálnej finálnej forme (vrátane materiálov, povrchov, osvetlenia), ktorá je dôležitá pre vášho zákazníka. Rovnako je bez problémov možné váš model rozhýbať a takúto videoskvenciu použiť napr. pre marketing, názorné zobrazenie montážneho postupu, príp. prezentovať funkčnosť vami navrhovaných mechanizmov atď. Samozrejmosťou tohto balíka je prítomnosť modulu pre tvorbu 2D dokumentácie, ktorý môže byť použitý i bez potreby tvorby 3D modelu.

IGS/Solid Edge Classic Pack obsahuje:

navrh-vyvoj04

 • 3D modelár
 • modelár plôch
 • tvorbu zostáv
 • plnohodnotnú profesionálnu tvorbu 2D výrobnej dokumentácie
 • tvorbu elektroschém a PI&D schém, pre ktorú má k dispozícii rozsiahlu databázu 2D značiek
 • automatizovanú tvorbu kusovníkov
 • priamu editáciu modelov bez stromu histórie (Direct Editing)
 • podporu tvorby konštrukcií z profilov
 • špecializovaný technologický modul pre podporu tvorby plechových súčiastok (rozviny, ... )
 • podporu tvorby plastových súčiastok (deliaca rovina, vetracie otvory, odliatky, lemy,...)
 • špecializovaný technologický modul pre podporu tvorby zváraných súčiastok
 • špecializovaný modul pre riešenie základnej kinematiky
 • modul pre kvalitnú animáciu návrhu
 • špecializovaný modul pre komunikáciu s inými 2D CAD systémami (AutoCAD DWG, Microstation DGN, DXF, ...)
 • špecializovaný modul pre komunikáciu s inými 3D CAD systémami (NX, I-DEAS NX, PRO/Engineer, CATIA, Solid Works, Inventor, geometrické translátor PARASOLID, ... )
 • prehliadač, ktorý môžete poskytnúť vašim zákazníkom spolu s vami vyprodukovanými dátami zdarma
 • slovenské prostredie

Spolupracujeme


UNIVENTA
Vykurovacie a chladiace systémy
AZ INTEC PRO
Výrobky pre rozvody vody, plynu.
THERMOGRAF
Vykurovanie a vzduchotechnika
REDDER
Riešenia pre elektrotechniku a energetiku
HOVAL
Energetické systémy
LinEx Slovakia
Dodávateľ strojárskych výrobkov
Nissens Cooling Solutions
Dodávateľ chladiarenských riešení
Nissens Automotive
Chladiace zariadenia pre automobily
FV PLAST Technology
Plastové systémy, tepelné čerpadlá
POKORNY FLEX
Flexibilné hadice z nerezovej ocele
SLOVARM
Výroba armatúr
LEDECO solution
Led svedelná technika
Enolution
Energetické riešenia
UNIVERSA Systemtechnik
Tepelná a sanitárna technika
Isodaem Deutschland
Technická izolácia a protipožiarne systémy
EKOSERVIS
Čistiarne odpadových vôd
EDM
Inžinierske a elektromechanické systémy
AZ INTEC
Armatúry pre kvapaliny a plyny
SUNDA Solar
Solárna technika
TR-WELD
Zváracia technika
EUROSUN
Energetické riešenia
EHT ITALIA
Tepelné a solárne systémy
Prev Next
JoomShaper

Pri poskytovaní informácií nám pomáhajú cookies. Používáním tohto webu s tým vyjadrujete súhlas